Luk vindue
Bus 12 - Retning: Universitetet
  (Lindholm Station (Bus / Lindholm Nærbanevej) - AAU Busterminal (Sigrid Undsetsvej / Aalborg)) Stoppestedet på Ellehammersvej ved Mejerivej og Sneumvej er nedlagt i perioden, dette gælder også de midlertidige på Nervøsvej.
  Stop: Ankomst: Afgang: Bus-/Tognummer:
Nørhalne Skole (Nørhalne)   Kl. 07:11 Bus 12
Kærvangen (Bygaden / Nørhalne) Kl. 07:11 Kl. 07:11  
Kommunegrænse Jammerbugt - Aalborg Kl. 07:13 Kl. 07:13  
Sneumvej (Ellehammervej / Vadum) Kl. 07:14 Kl. 07:14  
Mejerivej (Ellehammervej / Vadum) Kl. 07:15 Kl. 07:15  
Søndermarken (Ellehammervej / Vadum) Kl. 07:16 Kl. 07:16  
Vadum Kirkevej (Ellehammervej / Vadum) Kl. 07:17 Kl. 07:17  
Vester Halnevej (Ellehammervej / Vadum) Kl. 07:18 Kl. 07:18  
Flyvestationen (Thistedvej / Vadum) Kl. 07:19 Kl. 07:19  
Aalborg Lufthavn (Lufthavnsvej / Nørresundby) Kl. 07:24 Kl. 07:24  
Hovedværkstedet (Lufthavnsvej / Nørresundby) Kl. 07:24 Kl. 07:24  
Tagholm (Lufthavnsvej / Nørresundby) Kl. 07:25 Kl. 07:25  
Stenholm (Lufthavnsvej / Nørresundby) Kl. 07:26 Kl. 07:26  
Åvej (Thistedvej / Nørresundby) Kl. 07:27 Kl. 07:27  
Viaduktvej (Thistedvej / Nørresundby) Kl. 07:28 Kl. 07:28  
Lindholm Station (Bus / Lindholm Nærbanevej) Kl. 07:29 Kl. 07:29  
Stationsvej (Thistedvej / Nørresundby) Kl. 07:30 Kl. 07:30  
Sundby Brygge (Vesterbrogade / Nørresundby) Kl. 07:31 Kl. 07:31  
Vesterbrogade (Nørresundby) Kl. 07:32 Kl. 07:32  
Jomfru Ane Gade (Borgergade/ Aalborg) Kl. 07:35 Kl. 07:35  
Nytorv (Østeraagade / Aalborg) Kl. 07:36 Kl. 07:36  
Boulevarden (Aalborg) Kl. 07:38 Kl. 07:38  
Aalborg Busterminal (Område A) Kl. 07:40 Kl. 07:45  
Politigården (Jyllandsgade / Aalborg) Kl. 07:45 Kl. 07:45  
Bornholmsgade (Aalborg) Kl. 07:47 Kl. 07:47  
Sjællandsgade (Aalborg) Kl. 07:48 Kl. 07:48  
Turøgade (Langelandsgade / Aalborg) Kl. 07:49 Kl. 07:49  
Vejgaard Bymidte (Odinsgade / Aalborg) Kl. 07:51 Kl. 07:51  
Hermodsgade (Hadsundvej /Aalborg) Kl. 07:52 Kl. 07:52  
Filstedvej (Hadsundvej / Aalborg) Kl. 07:53 Kl. 07:53  
Doravej (Hadsundvej / Aalborg) Kl. 07:54 Kl. 07:54  
Charlottehøj (Hadsundvej / Aalborg) Kl. 07:55 Kl. 07:55  
Ritavej (Hadsundvej / Aalborg) Kl. 07:56 Kl. 07:56  
Sofievej Syd (Hadsundvej / Aalborg) Kl. 07:57 Kl. 07:57  
Esbjergparken (Hadsundvej / Aalborg) Kl. 07:57 Kl. 07:57  
Willy Brandts Vej (Einsteins Boulevard / Aalborg) Kl. 07:58 Kl. 07:58  
Da Vinci Parken (Alfred Nobels Vej / Aalborg) Kl. 07:59 Kl. 07:59  
Halldor Laxness vej (Alfred Nobels Vej / Aalborg) Kl. 08:00 Kl. 08:00  
Niels Jernes Vej (Fredrik Bajers Vej / Aalborg) Kl. 08:01 Kl. 08:01  
Mejrupstien (Bertil Ohlins Vej / Aalborg) Kl. 08:03 Kl. 08:03  
AAU Busterminal (Sigrid Undsetsvej / Aalborg) Kl. 08:04    
Køredage:
kører sø, ikke 11. aug; også 30. maj, 10. jun
Bemærkninger: